Co uděláte, když vás oči začnou svědět, pálit, štípat, řezat nebo se vám zdá, jako byste měli nějaký předmět v očích? Já vám to řeknu: automaticky mnozí z vás sáhnete po očních kapkách. Jak jinak. Musím ale konstatovat, že někdy si použitím očních kapek můžete dokonce tento nepříjemný stav očí naopak zhoršit než si polepšit.
Oční sprej – novinka na trhu
Dlouho jsem to také tak měla a sáhla po očních kapkách, ale jen do té doby než jsem objevila a seznámila se blíže s očním sprejem. Zkuste tedy místo očních kapek vyhledat opravdu na trhu kvalitní oční sprej a vyzkoušet jej jako tišící přírodní prostředek. Budete se opravdu divit a především budete velmi mile překvapeni jeho účinností a jeho snadným, jednoduchým používáním. Navíc jsem přesvědčena, že si oční sprej natolik oblíbíte, že už kapky nebudete chtít ani použít a to včetně vašich dětí.
Co je oční infekce a její příčiny vzniku
Oční infekce bývají ve většině případů doprovázeny zánětem spojivek, citlivé sliznice vystýlají oční víčka. Jiná příčina vyvolávající zarudnutí a podráždění spojivky je tzv. blefaritida, což je přetrvávající zánět očních víček. A poslední snad každý zná, je tzv. ječné zrno neboli bolestivé zánětlivé folikuly u kořínků očních řas.
Pokud se vám něco takového přihodí, určitě nemusíte ihned panikařit a jít k lékaři, pokud víte jak na to. Na druhou stranu zanícené oči by měl vidět lékař, který také musí určit vhodnou léčbu a vyloučit závažnější onemocnění.
Příčiny mohou být opravdu různé, nejčastěji se setkáte s tím, že zánět mohou vyvolat viry a bakterie. Zánět a zarudnutí může, ale také být následkem poranění oka, alergické reakce nebo podráždění například chlorovanou vodou v plaveckých bazénech, kouřem, od travního porostu, od koček a psů (srsti) ap.
4 způsoby, jak preventivně pečovat o naše oči?
Vážná oční infekce nebo poranění určitě vyžaduje, jak jsem již psala výše nejlépe okamžité lékařské vyšetření. Pokud patříme stejně jako já, že hned neletíte do ordinace lékařů anebo odhadnete, že jde o lehčí infekce, pak se můžete léčit sami přírodním prostředky. Pojďme se tedy podívat, co v takových případech používám já a s čím mám osobní a velmi dobré zkušenosti.
- Obklady z heřmánkového čaje (nejlépe je použít vychladlý sáček porcovaného čaje nebo namáčet odličovací tampón do vyluhovaného, vychladlého čaje a přikládat na oči). Pokud máte měsíčkový krém z firmy just, můžu vřele doporučit nejenom při zánětu spojivek, ale i při ječném zrnu ap.
- K posílení očí jako prevenci můžete použít vitamin C a zinek – obě látky se postarají o správnou funkci imunitního systému, pomáhají bojovat s infekcí a opravdu slouží jako prevence. Vitamin C může urychlit hojení a chránit oči před dalšími záněty a zinek, je minerál, jehož je v očích dost vysoká hladina a může zvýšit účinnost vitaminu C.
- Dalším pomocníkem se může stát výtažek z borůvky neboli borůvková šťáva, která preventivně posiluje právě vlásečnice.
- Celoročně já osobně používám tzv. bylinkovou oční koupel – světlík lékařský, který právě může zmírnit zarudnutí očí, otok, podráždění, způsobené právě zánětem spojivek, víček nebo poraněním oka.
Ptáte se, co je to oční bylinková koupel, tak to už vám prozradím v příštím článku. Ať se máte na co těšit. Pokud se vám článek líbil, můžete ho šířit dál a to zkopírováním URL adresy a sdílením.
[…] Pokud hledáte něco, co vám uleví od svědění očí, pálení, řezání, pocitu předmětu v očích anebo pro osvěžení suchých očí, přečtěte si zde. […]